BELEVİ'DEKİ ÇADIRLAR KALDIRILIYOR

Ana Sayfa » Dünya » PKK’yı bitirmek için tarihi fırsat

PKK’yı bitirmek için tarihi fırsat

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek İzmir Medya Platformu Üyesi gazeteci ve yazarlar ile bir araya geldi. İzmir Medya Platformu üyesi gazeteci ve yazarlar ile buluşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, dış politik gelişmelerden; kadın cinayetlerine ve asgari ücret tartışmalarına kadar çeşitli konularda görüşlerini açıkladı.

 
 
 
PKK’yı bitirmek için tarihi fırsat

ALMAN DEVLETİNİN ATATÜRK

VE SOYKIRIM İFTİRALARINI KINIYORUZ

Alman resmi devlet yayın organı ARD Televizyonunun Türkiye’de Alevilere soykırım yapıldığı iddiasını sert bir şekilde eleştiren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Atatürk’ün gaz kullanarak Alevilere soykırım uyguladığı yalanıyla Atatürk’ü Hitlere benzeten çarpıtmalarda bulunmasına yönelik iftirasını kınıyoruz. Bu yalanı oradaki diyanet dahil tüm Türkler olarak Berlin’de düzenlediğimiz geniş katılımlı mitingle protesto ettik. Şimdi de İzmir’den Alman devletinin bu girişimini kınıyoruz. Alman devlet aklı Türkiye’ye karşı terör örgütü PKK’yı tercih etmemelidir” diye konuştu.  

 

DİYARBAKIR ANALARI ÇOCUKLARININ

ABD EMELLERİ İÇİN KULLANILMASINA İSYAN EDİYOR

Diyarbakır Annelerinin eyleminin yüzüncü gününü doldurduğunu vurgulayan Perinçek, “Diyarbakır anneleri PKK’ya, HDP’ye isyan ederek, çocuklarımızı Amerikan emelleri için kullanamazsınız dedi. Şehit anaları da onlara katıldı ve Çocuğunu PKK’ya kaptırmış analar ile el ele verdi. Bu tablo bütün Türkiye’yi birleştirdi. Annelerin bu onurlu direnişini destekliyoruz. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağababa ise dağda ki PKK’yı, Diyarbakır analarına karşı kışkırtan açıklamalarda bulundu.  CHP Milletvekili Veli Ağbaba da Diyarbakır’daki Annelerini evlatlarına düşman göstermektedir. Bu tavrı kınıyoruz” dedi.

 

TÜRKİYE ABD-İSRAİL

TEHDİTLERİNE KARŞI DİK DURUYOR

Türkiye’nin bir vatan savaşı verdiğini kaydeden Doğu Perinçek, açıklamalarına şöyle devam etti;

 

“Türkiye başta Doğu Akdeniz olmak üzere tüm sahalarda artık başını kaldırmıştır. ABD ve İsrail’in tehditlerine karşı dik durmaktadır. Kuzey Suriye’de koşullar açısından Türkiye tarihi bir fırsat yakaladı. O Bölgede Rusya ve İran ile işbirliğimiz var. Suriye devleti ile de işbirliği yaptığımız zaman PKK’yı orada imha ederiz. Basra Körfezine kadar teröristleri tek tek imha etme strateji olamayacağına göre bizim Suriye devleti ile işbirliğine gitmemiz lazım.

 

KANDİLE BEYAZ BAYRAK ÇEKTİRMELİYİZ

Barış Pınarı harekatı çok başarılı ama bunu yarım bırakmamamız lazım. PKK’ya beyaz bayrak çektirebiliriz. O koşullar mevcut. Suriye ile işbirliği yaptığımız an kandil beyaz bayrak çeker. Biz orada Adana mutabakatı ile varız. Amerika hangi uluslararası anlaşma ile orada bulunuyor. Süpürmek yetmez imha etmek ve Kandile beyaz bayrak çektirmek gerekir.

 

ABD-İSRAİL NAMLULARINI

 TÜRKİYE’YE ÇEVİRDİ

Bunun için bizim Suriye ile işbirliğine ihtiyacımız var. Suriye bizden sonra en büyük Akdeniz kıyısına sahip ülkedir. Bizim Suriye ile işbirliğine sadece PKK boyutunda değil, Doğu Akdeniz konusunda da ihtiyacımız olacak. Çünkü ABD ve İsrail Doğu Akdeniz ve Ege’de namlularını Türkiye’ye doğrultmuş durumdalar. Amerika-İsrail tehditlerine karşı da bu işbirliğini yapmak durumundayız. Türk toplumu, özellikle 15 Temmuzda ve sonrasında ABD’ye karşı büyük bir mücadeleye girdi. Bugün ABD ve batı tehditlerine karşı dik duran bir Türk milleti var. Bugün Atlantikçiler ve Türkiyeciler yani vatanseverler var. Türkiye tarihi bir olay yaşıyor ve Atlantikçilerden ayrılıyor. ABD İsrail koridorunu yaran Türkiye, Avrasya’da ki onurlu konumuna ilerliyor. Türkiye artık dönüşü olmayan bir yol ayrımına girdi.

Bugün Türkiye’ye yönelik en büyük tehdit Atlantik’ten gelmektedir. Türkiye FET֒yü bastırarak, PKK’yı hendeklere gömerek Fırat Kalkanı harekâtıyla Amerika -İsrail Koridorunu yararak, arkasından Zeytindalı harekâtı, Barış Pınarı harekâtı, 2014’ten bu yana yaşadıklarımıza baktığımızda Türkiye Atlantik denetiminden kurtuluyor.

 

ABD ALEVİ VE KÜRT

BÖLÜCÜLÜĞÜNÜ KIŞKIRTIYOR

Alevi Kışkırtmaları, Kürt Bölücülüğü kışkırtmaları da buradan geliyor. Yani Amerika denetimini elinden kaçırdığını düşündüğü Türkiye’ye karşı bölücülük cereyanlarını kışkırtarak Türkiye’yi kontrol altına almak istiyorlar ama bu artık mümkün değil.

Amerika mağlup oldu. Amerika’nın elinden bir şey gelseydi PKK’yı, FET֒yü kurtarırdı. Barzani’yi kışkırttı. Irak ve Türkiye’nin işbirliği ile bertaraf edildi. Amerika’nın elinde kozlar kalmadı. Sadece ekonomi kaldı ama artık onda da yeterli derecede etkili olamıyorlar.

 

TÜRKİYE NATO’DAN AFOROZ EDİLDİ

Türkiye NATO’dan aforoz edildi. Norveç’teki tatbikatta Atatürk ve Erdoğan’ın fotoğrafları düşman konsepti kavramı içerisinde gösterildi. Tatbikatlarında Türkiye düşman gösteriliyor. NATO’nun esas gücü ABD, Doğu Akdeniz’de İsrail ile birlikte bize karşı askeri tatbikatlar yapıyor. Türkiye NATO’dan dışlanıyor. NATO’yu bir saldırı paktına dönüştürmeye çalışıyorlar. Türkiye olarak 15-16 Temmuz’da biz NATO’ya karşı savaş verdik.  Ancak her şeye rağmen bugün bizim orada olmamızın bazı faydaları var. Baltık planlarının veto edilmesi gibi, bize ve dostlarımıza yönelik girişimleri bloke etmek açısından, NATO’ya Türkiye’nin çelme takma şansı var.  Artık Türkiye’nin yeri belli oldu. Türkiye NATO’nun içerisinde NATO’yu bozan uygulamalar amacıyla kalsa bile Türkiye ile Atlantik sistemi karşı karşıya. Bizim Atlantik sistemi içerisinde Almanya, Fransa gibi Amerika’ya karşı kendi bağımsızlıklarını korumak isteyen ülkelerdeki bu cereyanları da yanımıza çekecek akıllı siyasetlerle bu süreci götürmemiz lazım. Zaten Avrasya’nın Avr dediğimiz ilk üç harfi de Avrupa. Yani Avrupa+Asya. Biz Avrupa’yı dışlamıyoruz.

 

LİBYA ANLAŞMASI ÇOK ÖNEMLİ

Libya ile anlaşmamız çok önemli. Bu anlaşma Türkiye’ye Doğu Akdeniz’de bir insiyatif kazandırdı. Bunu Suriye ve Mısır ile yapacağımız anlaşmalarla tamamlanmalıdır. Ama biz Libya’nın bölünmesini istemiyoruz. Türkiye burada daha keskin bir taraf olmamalı. Ancak şu anda yapılan anlaşma çok isabetli olmuştur.

 

KADIN CİNAYETLERİ TÜRKİYE’YE

KARŞI BİR KAMPANYA’YA DÖNÜŞTÜ

Batıda acayip bir kampanya var. Kampanya şu, Türkiye’de kadın cehennemi var. Türkiye’de kadınlar kesiliyor. Rakamlara baktığımız zaman Almanya’da ve diğer Avrupa ülkelerinde kadın cinayetleri, tecavüzler Türkiye’den çok fazla. Avrupa’da her türlü çürüme ve yozlaşma var. Ama bu Türkiye’ye karşı bir kampanyaya dönüştü. Bunu görmemiz lazım. Türkiye’de Aleviler kesiliyor, Kürtler öldürülüyor, katliam yapılıyor,  Ermeni soykırımı gibi propagandasından farksız bir algı yönetimidir. Bizim bu oyuna gelmemiz gerekir. Bir Türkiye imajı yaratılıyor. Bu da psikolojik harbin bir parçasıdır. Kadın ve erkeği dövüştüren senaryolara karşıyız. Feminizm adı altında kadınlar erkeklere düşman ediliyor. Mezhep ayrımcılığına, etnik ayrımcılığa ve cinsiyet ayrımcılığına karşıyız. Kadın sorunu erkek sorunudur. Kadın cinayeti değil, topluma karşı yapılmış cinayettir. Erkek ve kadını çarpıştıran ve adına mor zehirlenme dediğimiz bu akıma karşı uyanmamız lazım. Bunlar bize dışarıdan geldi. Batı’dan ithal edilip, Türk kadınına dayatılan sorunlara karşı uyanık olalım. Bu durum bir Türkiye gerçeği değil. Kadın erkek düşmanlığını kışkırtan hareketler bir algı operasyonudur. Türk toplumunda Erkekleri cani ilan ederek bu sorunu çözemeyiz. Vurun kahpeye, vurun erkeğe dönüştürülmesi hiçbir sorunu çözmez.

 

ASGARİ ÜCRET ENFLASYONUN

 ALTINDA OLMAMALI

Asgari ücret tartışmalarında biz enflasyon oranlarına göre hareket edilmesi düşüncesindeyiz. Ancak bundan daha önemlisi üretimi artırmalıyız. Biz ancak yeni üretim merkezleri, yeni fabrikalar açarak işsizliği önleyebiliriz. İktidarda olmayan partiler için bu kolay 5 bin TL olsun dersin ama Türkiye gerçeğini unutmamalıyız. Fabrikalar kapanırsa o asgari ücreti de tartışamayız. Üretimi arttırmak için tasarruf olmalıdır. Tabi devlette tasarruf etmeli. Yüzde 13 değil, yüzde 15 tasarruf etmeli. Biz yapamayacağımız şeyleri vadetmeyiz. Üretimi artırmak dışında hiçbir seçeneğimiz yok. Asgari ücret politikası işçilerimizin taleplerine az çok cevap veren ama Türkiye’de ki tasarruf oranlarını da dikkate aşacak şekilde olmalı. Enflasyonun altına düşmeyen, durumu koruyan bir ücret tespit edilmeli. Durumu koruyalım ki asgari ücreti artıralım. Kemeri hepimiz sıkacağız.”

 
 
10 Aralık 2019 Salı 16:36
Okunma: 442
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
İzmir’in turizm alanları ortak değerimizdirMOBİLYADA TÜRKİYENİN MİLANOSU İZMİR OLMALIBOŞNAK BÖREĞİ DAMGASINI VURDUTÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FUARI İZMİR’DE BAŞLIYORÇevreye zararlı yatırım gelmesinTürk kekiğini yabancı ota kurban etmeyelimEFES SELÇUK’TA VİRÜSLERE KARŞI ÖNLEM“Urla Zeytin Aşkı Sempozyumu” ilgi gördü!BAŞKAN SENGEL'E ZİYARETEFES SELÇUK'TA TABELA DEVRİMİAlaçatı'ya adım atan bu kurallara uyacakİzmir Tarımını Tanıyor ve En İyisi İçinÇalışıyoruz
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak03:45
  • Güneş05:51
  • Öğlen13:28
  • İkindi17:22
  • Akşam20:46
  • Yatsı22:32
 
 
Anket
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Tarihte Bugün
1864 - Ulysses S. Grant, Abraham Lincoln tarafından genel komutanlığına tayin edildi.
1876 - Graham Bell ile yardımcısı Thomas Watson, ilk telefon görüşmesini yaptılar.
1910 - Hollywood'da çekilen ilk film olan In Old California gösterime girdi.
1919 - Çin'de kölelik kaldırıldı.
1919 - Ali Fethi Okyar İngilizler tarafından tutuklandı.
1919 - Ahmed Tevfik Paşa hükümeti düştü yerine Damat Ferit Paşa hükümeti kuruldu
1920 - Yunanistan başbakanı Venizelos'un da katıldığı toplantıda, İstanbul'un resmi işgaline ve Kuvayı Milliye öncülerinin tutuklanmasına karar verildi.
1931 - İstanbul'da yayımlanan Bıldırcın, Piliç ve Çapkın Kız mecmuaları hakkında müstehcen yayın davası açıldı.
1945 - Tokyo Büyük Bombardımanı.
1952 - Küba'da Fulgencio Batista önderliğinde askerî darebesi.
1956 - Başpiskopos Makarios'un, 9 Mart günü sınır dışı edilmesinden sonra Kıbrıs'ta ayaklanmalar başladı.
1969 - ABD'li siyahi lider Martin Luther King'in katili James Earl Ray, 99 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.
1972 - Türkiye Büyük Millet Meclisi, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan hakkındaki idam kararlarını, 53 red, altı çekimser, 238 kabul oyuyla onayladı.
1997 - Buffy the vampire slayer'ın ilk bölümü yayınlandı
2000 - Diyarbakır 1 Numaralı Devlet Güvenlik Mahkemesi, kapatılan RP'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ı, halkı ırk ve din farklılığı gözeterek, kin ve düşmanlığa açıkça tahrik ettiği gerekçesiyle bir yıl hapisle cezalandırdı.
2004 - Yargıtay Birinci Ceza Dairesi, yedi TİP'li öğrenciyi öldürdüğü için yedi kez idam cezasına çarptırılan Haluk Kırcı'nın cezasının, 48 ayı hücrede olmak üzere müebbet ağır hapis cezasına dönüştürülmesine ilişkin kararı onadı.
2004 - Kostas Karamanlis Yunanistan başbakanı oldu.
2005 - Garri Kasparov satranç turnuvalarına katılmayacağını açıkladı.
2007 - Şebnem Ferah, İstanbul Symphonic Project eşliğinde konser verdi.
 
 
Arşiv
 
 
Süper Loto
31.10.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu062224283446
 
 
On Numara
04.11.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu01102527293839404347484950515262646874757778
 
 
Sayısal Loto
02.11.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu062931324445
 
 
Şans Topu
30.10.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu011030323403
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji